Fan fiction to fikcja napisana przez ludzi, którzy lubią film, powieść lub inną pracę medialną, wykorzystując postacie i sytuacje w niej stworzone, aby stworzyć nowe wątki, w których można użyć tych postaci.
Fan fiction trwa od dziesięcioleci, stuleci, jestem pewien, że nawet tysiąclecia. Można to zauważyć już w starożytnych Egipcjanach. Na przykład starożytni Egipcjanie chwalili wielu bogów w ich społeczeństwie, a nawet pisali literaturę na temat tych bogów, takich jak Horis i Izyda. Kiedy Egipcjanie skontaktowali się z Grekami wiele wieków później, Grecy wybrali niektórych egipskich bogów jako swoich i napisali o nich historie. Kiedy Rzymianie pojawili się na obrazie, wybrali niektórych greckich bogów jako swoich i napisali dla nich nowe fabuły.

Stilinski cerita

Do dnia dzisiejszego wielu mitologicznych bogów, o których ludzie są świadomi, zwykle postrzega się jako rzymskie lub greckie mity i fikcje. Niektórzy nawet nie myślą o powiązaniu ich z Egiptem. Oczywiście to tysiące lat temu, gdy prawa autorskie nie istniały, a liczba ludności na świecie była znacznie mniejsza. Nie było żadnej technologii takiej jak Internet. Większość twórców literatury w tym czasie prawdopodobnie nie martwiła się zbytnio naruszeniem praw. To znaczy, to nie tak, że Egipcjanie mogli jechać do Grecji w swoich rydwanach i oskarżać ich o naruszenie praw autorskich. Jednak nawet wtedy ludzie ponieśli surową karę za zmianę lub fałszywe przedstawienie historii lub literatury znanej w ich społeczeństwie, a prawo nie było łaskawe w stosunku do tego, co dziś nazywamy fan fiction.

Jesteśmy w dwudziestym pierwszym wieku; technologia jest zawsze wysoka i stale rośnie. Fani mogą uzyskać dostęp do niemal każdej pracy medialnej opublikowanej w jednej chwili. A prawa autorskie oczywiście nadal sprzyjają twórcy. Dobra, a co z fanfiction w XXI wieku? Prostą odpowiedzią jest to, że wciąż jest to niezadowolone. Czy jest zatem miejsce na publikowanie w fan fiction? Oczywiście że tak. Wierzę, że dzięki fanfiction świat literatury się kręci. Zauważyłem, że jest to szczególnie prawdziwe w przypadku popularnej publikowanej literatury. Zwykle, gdy książka trafia na półkę lub opowiadana jest historia, może nawet opierać się na faktach historycznych, pomimo popularności i lubienia tej historii, nie wszyscy są zadowoleni. Wielu fanów może pomyśleć: „A gdyby tak się stało?” Niektórzy fani nawet wychodzą i tworzą fikcję opartą na tym, jak według nich powinna się wydarzyć historia. Niektórzy z tych fanów dzielą się swoją wersją z innymi na grupach czatów, forach dyskusyjnych itd. Efekt działań tych fanów? Mamy teraz więcej tekstu i szerszą publiczność.

Jeśli fan fiction sprawia, że kręci się świat opowiadania historii, czy powinno się pozwolić fanfiction poszerzyć publiczność i być może pozwolić na wzrost gospodarczy z powodu zakupu fikcji przez ciekawskich? A może historie należy pozostawić tak, jak zostały stworzone. A jeśli historia nie zostanie ukończona? Czy ciekawość publiczności powinna gasić wyobraźnia członków rodziny, przyjaciele, wynajęci wydawcy, a przede wszystkim fani? Uważam, że to zależy od pomysłodawcy. Jeśli twórca nie chce żadnych zmian w swojej historii, fani muszą to uszanować.

fan fiction: dlaczego kura przeszla droge

Z powodu naruszenia praw wielu twórców boi się manipulować oryginalnymi dziełami dotyczącymi praw autorskich. Nikt nie chce wpaść w kłopoty z powodu plagiatu. Twórcy muszą wiedzieć, że fanowskie wyobrażenie jest zwykle niezadowolone, gdy wprowadza w błąd oryginalną postać, a przede wszystkim, gdy twórca próbuje ją skomercjalizować. Możesz myśleć o tym w ten sposób, to tak, jakby brać pieniądze od swojego szefa. Większość wydawców jest fajna, gdy fan fiction znajduje się w szafie, co oznacza, że jest ukryta, nie skomercjalizowana i przeznaczona dla Twojej grupy ludzi lub rodziny. Robienie tego jest jak opowiadanie historii rodzinie lub przyjaciołom.

Twórcy fan fiction muszą pamiętać, że jedynym powodem, dla którego istnieje fan fiction, jest twórca fikcji lub historii. Fikcje fanów mają odbiorców, ponieważ oryginał miał odbiorców. Jak wspomniano wcześniej Darmowe artykuły przedrukowe, pomyśl o tym jak o pracy dla szefa. Ludzie są zwykle w pracy, ponieważ ich szef ich zatrudnił. Mówię to, ponieważ pisanie fanfiction to dobry sposób, aby zostać zauważonym jako pisarz lub twórca. Niektórzy ludzie utrzymują się z pisania fanfiction. Jest to w porządku, o ile twórcy fan fiction szanują żądania oryginalnego autora lub wydawcy i nie próbują go komercjalizować.