Niezbędne dla rzetelności każdej książki non-fiction są dokładne badania. Tylko wtedy możesz stworzyć atrakcyjną pracę, która będzie sprzedawać i sprzedawać.

Jeśli piszesz książkę non-fiction, z pewnością powinieneś mieć pewną poetycką licencję, w końcu termin twórcza non-fiction jest używany do opisania tego stylu pisania. A może naprawdę nie umiesz ująć nieścisłości w życiu danej osoby, zwłaszcza gdy ta osoba obejmuje takie osoby jak Hemmingway, Orwell, Fitzgerald i Lee?

Czytanie to wielka przyjemność

Jednak określenie literatura faktu wprowadza tutaj w błąd; pojęcie twórczej literatury faktu nie obejmuje fantastycznych opowiadań, ale faktyczne książki, które wykorzystują techniki literackie w pisaniu. Część „non-fiction” tego terminu odnosi się do faktycznych ram książki. Podczas gdy część „literacka” odnosi się do cech stylu i struktury, obrazu i tonu, które dzieli z innymi gatunkami literackimi. Słabo przemyślana etykieta „kreatywna non-fiction” nie pozwala pisarzom wymyślać szczegółów ani wydarzeń w sposób, w jaki mogą to zrobić pisarze. Daje im to raczej możliwość wzbogacenia prezentacji faktów.

Niezbędne dla rzetelności każdej książki non-fiction są dokładne badania.

Pisarzom zawsze mówi się, pisz o tym, co wiesz, co czyni dobrą książkę. Zgodnie z tą radą, badania i wiedza, która się z nimi wiąże, są bardzo ważne, gdy piszemy o literaturze. I nigdy nie wiadomo, możesz natknąć się na soczystą informację, która mogłaby stworzyć twoją książkę!

Jeśli piszesz o świetności literackiej, o której już wiesz, to ważne, abyś został ekspertem merytorycznym (SME) na ten temat. Może to oznaczać, że będziesz musiał przeprowadzić dokładniejsze badania, ale ciekawość badań może mieć własną nagrodę.

Wybór przedmiotu jest bardzo ważny, ale powinieneś również wybrać obszar ostrości. Nie możesz pokryć życia człowieka z każdej strony, więc zdecyduj, co umieścisz w swojej książce.

Dobrym pomysłem jest naszkicowanie książki przed rozpoczęciem, ponieważ zapewni Ci ona strukturę i skupienie. Pomagając ci ustalić, jakie masz luki w wiedzy i dodatkowe badania, które musisz zrobić dla książki.

Literatura na krawędzi świata

Korzyści płynące z pisania w stylu kreatywnej literatury faktu mogą przewyższać zalety pisania praktycznej literatury faktu. Podczas gdy ten drugi ma na celu wyłącznie przekazywanie informacji, a jakość pisma nie jest uważana za tak istotną jak fakty w książce, twórcza literatura faktu obejmuje umiejętne użycie słów i tonu w piśmie. Fakty zostały uwzględnione Zgłoszenie artykułu, ale wgląd w informacje jest prezentowany w oryginalny sposób, który może zainteresować czytelnika tym tematem.