Każdego roku tysiące autorów publikuje tysiące książek; fikcja, brak referencji i więcej, książki sprzedają się w różnych ilościach, ale jedną z rzeczy, które mogą silnie wpłynąć na to, jak dobrze sprzedaje się książka, są jej recenzje. Recenzje są publikowane w publikacjach branżowych, gazetach, czasopismach i Internecie, a Ty możesz zarabiać, pisząc recenzje książek!

Jeśli uważasz, że byłbyś dobry w pisaniu recenzji książek, musisz znać podstawy; recenzja to krótki przegląd książki – fabuła lub treść zawarta w streszczeniu – z Twoją osobistą opinią o jej ogólnym charakterze i ostateczną rekomendacją. Czytają ją ci, którzy mogą być zainteresowani zakupem książki, aby dowiedzieć się, jak ona jest dobra lub czy warto ją przeczytać.

Napisz recenzję książki Mały Książę

Istnieje wiele mniejszych publikacji, w których można umieszczać recenzje książek, z których wiele się opłaci (skorzystaj z wyszukiwarki i wpisz „recenzje książek”), a także istnieje kilka innych miejsc, w których można znaleźć sposoby pisania płatnych recenzji. Świat pisania ma wiele publikacji domowych – przewodników dla pisarzy i tak dalej – i są to przydatne miejsca do wyszukiwania stron internetowych z recenzjami i publikacji; prasa lokalna jest zawsze dobrym miejscem, aby zapytać, czy chcą recenzentów, zwłaszcza jeśli książki są przedmiotem zainteresowania lokalnego; lokalne stacje radiowe mogą również chcieć regularnego recenzenta książek, co może prowadzić do większych rzeczy, a opcja wyszukiwarki zawsze jest dobrym pomysłem na początek.

Należy pamiętać, że główne publikacje będą zalewane recenzjami i recenzentami, więc Twoje szanse na opublikowanie recenzji w znanym tygodniku bez wcześniejszego ujawnienia są minimalne.

Zabili go i uciekł

Nie zniechęcaj się jednak, ponieważ świat wydawniczy jest pełen wielu mniejszych publikacji i warto je wypróbować. Pamiętaj, aby najpierw przeczytać wybraną publikację, aby dowiedzieć się, jakiego stylu potrzebują, a także postępować zgodnie z dowolnym formatem recenzji i wskazówkami dotyczącymi przesyłania, a także upewnić się, że Twoja opinia jest poprawna gramatycznie, o wymaganej długości i poprawnie sformatowana w celu włączenia – wszystkie aspekty, o których poinformuje Cię publikacja.

Pisanie recenzji książek jest zabawne i przyjemne, ale jeśli może być opłacalne, staje się jeszcze bardziej – zacznij już teraz, nigdy nie wiesz, dokąd to prowadzi.