Pisanie książki non-fiction różni się pod pewnymi względami od pisania powieści i opowiadań. Być może pasjonujesz się pisaniem swoich pomysłów na słowa, ale bez odpowiedniego przygotowania istnieje możliwość niepowodzenia. Oto kilka wskazówek, jak przygotować i napisać udaną książkę non-fiction.

 

Wielu zapalonych pisarzy, którzy pasjonują się konkretną historią lub tematem, nie może się doczekać, aby napisać na papierze słowa, aby opowiedzieć o tym światu. To samo dotyczy pisania książki non-fiction. Ale ponieważ pisanie książki non-fiction jest zupełnie inne niż pisanie powieści i opowiadań, nowicjusze często popełniają błędy. Dlatego w dzisiejszym artykule podzielimy się kilkoma wskazówkami, jak przygotować i napisać fantastycznie udaną książkę non-fiction.

Temat – Zdecyduj, co napiszesz

Może to zabrzmieć trochę banalnie, ale wybór tematu jest najważniejszym aspektem pisania książki non-fiction. Wynika to głównie z tego, że jeśli zaczniesz pisać książkę non-fiction, nie skupiając się na konkretnym temacie, możesz skończyć na prawie wszystkim. Twój dialog może się powtarzać, a może nawet skończyć z inną książką niż zamierzałeś. Dlatego wybierz temat, który chcesz napisać, i taki, który jest również odpowiedni dla Twojej grupy docelowej. W ten sposób będziesz w stanie skoncentrować się na książce, zachowując jednocześnie zainteresowanie czytelników.

Upewnij się, że istnieje rynek na twoją książkę

Wybierając temat lub gatunek, upewnij się, że istnieje rynek na twoją książkę. Dzieje się tak głównie dlatego, że książka bez czytelnika jest samotnym, żałosnym przedmiotem bez wartości i celu. Określając wcześniej swój rynek i pisząc, aby zaspokoić potrzeby rynku, zapewnisz czytelnikom jeszcze zanim zaczniesz pisać.

Plan treści – Utwórz rozdziały

Jak wspomniano wcześniej, pisanie książki non-fiction różni się od pisania książek i powieści. Pisząc książkę non-fiction, nie możesz wymyślić rozdziałów podczas pisania treści. W rzeczywistości musisz utworzyć plan treści i wcześniej przygotować rozdziały. Po napisaniu wszystkich rozdziałów napisz akapit lub dwa poniżej każdego rozdziału, który opisuje najważniejsze punkty.  Ostatecznie pomoże ci to skoncentrować się na głównych tematach / tematach i uniemożliwi omawianie innych spraw, które nie dotyczą twojej książki.

Badania – klucz do sukcesu

Pisanie książki „z czubka głowy” nie jest szkodliwe, jeśli jesteś ekspertem w tej dziedzinie. Ale często może to prowadzić do blokowania pisarza, a zatem spowalnia proces pisania. Proces będzie przebiegał znacznie płynniej, jeśli przestudiujesz swój temat i umieścisz wszystkie ważne pomysły i punkty w utworzonym spisie treści. Następnie po prostu wykorzystaj zbadane fakty jako wtyczki, aby uzupełnić obszary wiedzy, o których pisałeś.

Wreszcie zatrudnij profesjonalnego redaktora, aby uniknąć opóźnień przy wydawaniu i marketingu książki. Postępując zgodnie z tymi wskazówkami, z powodzeniem możesz przygotować i napisać książkę non-fiction.